SEO hosting czy VPS?

Na pewno spotkałeś się z określeniem SEO SERWER. Stają się one ostatnio dość popularne, ze względu na wygodę. Jak wiadomo aby pozycjonować stronę internetową często potrzebne jest zaplecze, czyli jakaś pula stron internetowych z których linkujemy do strony pozycjonowanej. Jest to oczywiste. Dobrze jest również, aby te strony miały różne adresy IP. Kiedyś kupowało się wiele małych hostingów w różnych firmach i dzięki temu osiągaliśmy właśnie zaplecze które ma wiele różnych adresów IP. Nie było to jednak wygodne rozwiązanie, ponieważ strony były rozsiane po różnych panelach, na różnych serwerach FTP itd. Do gry więc weszły SEO HOSTINGI które oferują wiele adresów IP.

Są one oczywiście droższe od tradycyjnych hostingów, jednak przy wielu stronach  koszt ten się zwraca. Niestety jednak nie wszystkie SEO HOSTINGI oferują własne serwery nazw. Różne IP jest po to, aby Google, nie mogło powiązać ze sobą naszego zaplecza. Ale co z tego jeśli każde ze stron będzie podpięta pod ten sam DNS? Osobiści wolę jakiś serwer VPS z tanim pakietem IP co w sumie potrafi wyjść jeszcze taniej od SEO HOSTINGU, jednak sam muszę konfigurować i dbać o serwer, jeśli padnie sam muszę naprawić, a kilkugodzinna przerwa w działaniu serwera potrafi przecież znacznie obniżyć pozycje pozycjonowanej strony. Dla mnie to akurat nie stanowi problemu i mogę sobie na to pozwolić, jeśli jednak nie czujesz się na siłach, dla Ciebie właśnie będzie SEO HOSTING.

Tani hosting dla firmy
Ofert hostingu w Internecie jest wiele. Jedne są droższe, drugie tańsze. Ale czy jest dobry hosting, ale też i tani? Ciężko to określić. To zależy, co się chce stawiać na tym hostingu. Jeżeli chce się stawiać stronę prywatną, to tani hosting powinien wystarczyć. Ale jak wiadomo nie daje on wiele możliwości. Taki hosting daje zazwyczaj 1 GB pamięci konta. Transfer wynosi tylko 20 GB. To jest mało. Dodatkowo hosting ten pozwala na założenie tylko 100 kont pocztowych. Na tanim hostingu, którego cena wynosi 15 złotych za rok, można założyć 10 domen. A ilość subdomen jest ograniczona do 50. Oczywiście wszystkie pomoce techniczne są zapewnione. Ale można się domyślić, że przy takim hostingu nie wszystko będzie działało w błyskawicznym tempie. Wiele osób nie było by z niego zadowolone. Ale zawsze można zainwestować troszkę więcej pieniędzy w hosting i  mieć lepszy transfer i być spokojniejszym o swoją stronę. Nikt nie czeka trzech minut, aż strona się załaduje. Zazwyczaj w tej sytuacji po paru sekundach jest wyłączana, a to niestety jest winą zbyt małego i wolnego hostingu, że strona działa tak wolno. Taki hosting daje nie wiele możliwości, ale dla niektórych jest wystarczający. I śmiało można na nim stawiać prywatną stronę.

Napisano w Marketing internetowy