Pozycjonowanie od zera ? od czego zacząć?

Skoro znalazłeś się w tym miejscu, prawdopodobnie już wiesz, czego brakuje Twojej stronie internetowej, by została dostrzeżona. Pozycjonowanie to coś, co sprawi, że osiągniesz sukces. Nawet portal zawierający najwyższej jakości teksty nie trafi do szerszego grona użytkowników, jeśli nie znajdzie się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce google. Czy można jakoś pomóc naszej stronie znaleźć się wyżej?
Seo pozycjonowanie jest szeregiem procesów, które sprawiają, że Twoja strona internetowa zyskuje w oczach najpopularniejszych wyszukiwarek. To właśnie wyszukiwania z pomocą googli sprowadzają najwięcej odwiedzających na Twój serwis czy bloga. Jeśli jest inaczej, no cóż, pewnie statystyki Twojej strony nie notują zbyt wielu odwiedzin? Pozycjonowanie nie jest trudne, można je wykonać samodzielnie lub jeśli nie masz czasu, by przyswoić materiał i wdrażać w życie różne rozwiązania możesz zlecić je firmie zewnętrznej.
Często właściciele stron internetowych zapominają o tym, że pozycjonowanie to nie tylko pozyskiwanie linków do własnej strony z zewnątrz. Owszem to bardzo ważne, nie należy jednak pomijać czynników znajdujących się na samej stronie. Często okazuje się, że po poprawieniu tych kilku drobiazgów strona sama skacze do góry w wynikach wyszukiwania. Co należy więc zrobić?
Punkt wyjścia to określenie fraz kluczowych, na jakie będzie pozycjonowana strona. Można tego dokonać za pomocą narzędzia podpowiedzi słów kluczowych google adwords. Kiedy już dowiemy się, na jakie frazy chcemy pozycjonować stronę, należy uzupełnić meta tagi i zamienić adresy na kanoniczne na każdej podstronie.
Wśród pozycjonerów panuje mniemanie, że pola meta nie są ważne. Może nie są one aż tak znaczące, jak kiedyś, jednak to właśnie one jako pierwsze mówią wyszukiwarce, co znajduje się na naszej stronie. Są one dodatkowym miejscem, w które można ?upchnąć? słowa kluczowe. Pamiętajmy jednak, że na każdej podstronie powinny się one różnić choćby kolejnością.
Myślę, że o tym nie trzeba nikomu przypominać, jednak na wszelki wypadek warto zaznaczyć, że teksty powinny być unikalne. Każda strona powinna zawierać oryginalną zawartość, wartościową dla czytelnika nigdzie wcześniej nie publikowaną. Powinny to być treści nie tylko ciekawe tak, by odwiedzający do nich powracali, ale też czytelne dla wyszukiwarek. Pozycjonowanie seo to też formatowanie tekstu na Twoich stronach. Najlepiej by było, gdyby Twoje teksty zawierały wypunktowania lub numeracje, nagłówki odróżnione stylami np. h2, h3, podział na akapity. Należy poprawić również nawigację strony. Co do częstotliwości występowania fraz kluczowych w tekście, poglądy są różne. Na oficjalnym videoblogu googli padło jednak wyraźne stwierdzenie, że nie jest ona aż tak ważna i lepiej poświęcić swój czas na napisanie artykułów o większej wartości.
Jak widać pozycjonowanie to multum skomplikowanych czynności, a to co zostało przekazane w tym artykule to tylko wierzchołek góry lodowej. Logicznie rzecz biorąc nie zdradziłam wszystkich tajemnic, które sprawiają, że mam pracę. Pozycjonowanie strony poprzez edycję jej treści to poprawianie mnóstwa zdawałoby się mało znaczących drobiazgów. Warto jednak to zrobić, by cieszyć się większymi zyskami i zaoszczędzić czas oraz pieniądze na pozyskiwaniu linków.

Napisano w Marketing internetowy