Pozycjonowanie a aktualizacja Pingwin

Jak po każdej większej aktualizacji algorytmu wyszukiwarki internetowej Google wśród pozycjonerów nastał czas paniki i refleksji nad stosowanymi metodami. Dzielą się informacjami na temat zmian w pozycjach swoich serwisów oraz publikują wpisy ze swoimi spostrzeżeniami. Co takiego zmieniła aktualizacja Pingwin? Jak się przed nią zabezpieczyć? Co o tym sądzą inni pozycjonerzy? W tym artykule postaram się rozwikłać te i inne pytania.
Na koniec kwietnia 2012 roku Google na swoim blogu ogłosiło aktualizację algorytmu o nazwie pingwin. Ma ona na celu wyeliminowanie spamu oraz zwiększenie zadowolenia jej użytkowników. Dlaczego Polscy pozycjonerzy tak żywo zareagowali w internecie na te zmiany? Wyszukiwarka internetowa podaje, że 5% wyników w Polsce jest zanieczyszczonych przez spam, gdy inne kraje oscylują maksymalnie przy 3% ! Głównym aspektem zainteresowania specjalistów Google był spam słowami kluczowi oraz linki niezgodne z treścią.
Co o zmianach sądzą osoby zajmujące się SEO zawodowo? Wiele stron, które były niezgodne z wymaganiami tej aktualizacji spadło w rankingach lub całkowicie z nich wyleciało. Specjaliści od SEO doradzają, że powinno się omijać wszelkie szablonowe metody pozycjonowania, które łatwo namierzyć. Skupić się także na obranej strategii oraz dobrym zapleczu o unikalnej treści. Co zrobić, gdy zostaliśmy niesłusznie uwzględni w aktualizacji? Na nasze szczęście Google przygotowało się na taką okoliczność i udostępnia formularz poprzez, który możemy wysłać zażalenie, podając adres swojej strony, słowo kluczowe oraz nasz komentarz.
Pozycjonowanie staje się z dnia na dzień coraz trudniejsze, jeśli nie będziemy na bieżąco ze zmianami algorytmu to niestety się bardzo rozczarujemy i pozycje naszej strony nie będą najlepsze. Przed niechcianymi wahaniami strony możemy się zabezpieczyć zatrudniając wykwalifikowanego pozycjonera lub jeśli pozycjonujemy sami manipulować wynikami ze zdrowym rozsądkiem. Black Hat Seo powoli przestaje być opłacalne, należy skupić się na White Hat Seo i dobrej treści! Opinii na temat tej aktualizacji jest bardzo wiele i ich lektura byłaby wskazana.

Napisano w Marketing internetowy