Dlaczego pozycjonerzy biorą udział w konkursach?

Liczba pozycjonerów jest już bardzo duża i ciągle ich przybywa z powodu popularności globalnego medium – internetu. Czas na oswojenie się z Google też miał duży wpływ. Jak sobie poradzić z dużą konkurencją? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wystarczy zaprezentować coś czego inni nie są w stanie wykonać, podnieść kwalifikacje. Poprzez kwalifikację można rozumieć wszelkiej maści certyfikaty, szkolenia, kursy. Nietuzinkowym sposobem będzie udział w konkursach, które odbywają się na jednym z for o pozycjonowaniu.
Czy musimy być dużym graczem na rynku? Otóż nie, liczą się przede wszystkim umiejętności. Przejdźmy teraz do sedna i omówmy dlaczego warto brać w udział w konkursach na pozycjonowanie określonych fraz. Po pierwsze zdobywamy prestiż i uznanie wśród innych osób. Po drugie możemy umieścić banner na stronie firmowej podkreślający naszą znajomość w tematyce seo. Po trzecie zdobędziemy liczne nagrody. Od laptopa, nawigacji po narzędzia dla pozycjonerów (statystyki stron). Sumując koszta i zysk musimy sami jako firma podjąć decyzję czy będzie się nam to opłacało. Jeśli nasze doświadczenie jest niewielkie nie ma co rzucać się na głęboką wodę, a zająć się swoją obecną działalnością lub zabrać głos w mniejszych zawodach.
Wiedząc już czy wziąć udział w takich przedsięwzięciach zwróćmy uwagę na ciekawy konkurs, który niedawno ukazał się na forum. Przedstawiciel systemu wymiany linków e-Weblink – Xann ogłosił konkurs na frazę  – nasze mazury to cud natury, który potrwa aż do 1 grudnia 2011 roku. Zasady wydają się jasne i klarowne, chociaż rywalizacja na pozycjonowanie może być duża. Przytoczę niektóre z nich. W ostatnim miesiącu konkursu codziennie będzie oceniania pozycja stron na frazę konkursową. Wygra ten szczęśliwiec, który zdobędzie ich najwięcej w ostatnim dniu. Jest to już czwarta edycja konkursu Wygraj Laptopa, do którego przystąpi wielu pozycjonerów.
Pozycjonerzy pomimo manipulowania wynikami wyszukiwania w Google postanowili wesprzeć polską turystykę. Wybór ze strony organizatorów padł akurat na Mazury. Bez wątpienia jest to malownicza kraina położona w Polsce północno-wschodniej. Nasze mazury to cud natury, więc pomóż im i weź udział w walce z innymi specjalistami do spraw pozycjonowania.

Napisano w Marketing internetowy